طرح توجیهی

دانلود نمونه طرح های توجیهی آمادۀ بانکی،صنعتی،گردشگری،خدماتی،کامفار

طرح توجیهی

دانلود نمونه طرح های توجیهی آمادۀ بانکی،صنعتی،گردشگری،خدماتی،کامفار

طرح توجیهی

تلفن تماس جهت سفارش خرید و تهیۀ طرح‌های توجیهی تضمینی بانکی و صنعتی:
مهندس تـألّـهی 09354300400
نوشتن طرح توجیهی، دانلود نمونه طرحهای توجیهی آماده، انجام مطالعات بازار، تدوین امکانسنجی، ارائه گزارش توجیهی فنی اقتصادی و مالی، طرح توجیهی برای گرفتن وام و تسهیلات بانکی، طرح توجیهی با فرمت بانک ها و سازمان ها و...

طبقه بندی موضوعی
بایگانی

دانلود طرح توجیهی(سال 97)گوساله پرواری 1000 رأسی،کشت علوفه،ورمی کمپوست

نمونه فایل کامل طرح توجیهی احداث گاوداری گوشتی 1000 راسی به همراه کشت علوفه یونجه و ورمی کمپوست در ...هکتار آمادۀ دریافت می‌باشد. نیاز انسان به پروتئین موجب شده که دام‌های اهلی توسط بشر نگهداری و پروتئین یافته و بخشی از نیاز غذایی وی را تأمین نمایند، گرچه در سال‌های اخیر جایگزین‌هایی برای گوشت قرمز معرفی نشده ولیکن طعم و مزه گوشت کماکان این محصول را بدون رغیب نگه داشته است. با عنایت به اینکه جمعیت دامی یک کشور سرمایه ملی محسوب می‌گردد تداوم تولید و استفاده صحیح از فرآورده‌های آن حیاتی می‌باشند بنابراین تولید گوشت قرمز باید چنان باشد که علاوه بر امکان تداوم تولید، صیانت از جمعیت دامی کشور را به عنوان یک سرمایه ملی و استفاده بهینه از فرآورده‌های آن مؤثر می‌سازد.
طرحهای دامپروری خصوصاً پرورش گاو و گوسفند یا روش‌های علمی و در قالب واحد‌های صنعتی ونیمه صنعتی موجبات دستیابی به تولید اقتصادی و بهداشتی فرآورده‌های دامی را فراهم می‌آورد. با اجرای اینگونه طرح‌ها علاوه بر تأمین پروتئین دامی جوامع در حال رشد، راندمان تولید افزایش یافته و از امکانات بالقوه و بالفعل مهمی و منطقه‌ای استفاده بهینه به عمل می‌آید مضافاً اینکه باعث ایجاد اشتغال مولد گردیده و سود دهی معتدلی را برای سرمایه‌گذار در پی خواهد داشت.
غذا و تغذیه مهمترین مسئله در پرواربندی است. زیرا وقتی حیوان حداکثر تولید را خواهد داشت که نیازهایش از لحاظ انرژی، پروتئین و سایر مواد مغذی تأمین شده باشد. هدف از پرواربندی گوساله‌ها تولید گوشت قرمز است. با توجه به اینکه میانگین افزایش وزن روزانه گوساله پرواری حدود 1000 تا1800 گرم، درصد پروتئین گوشت آن 21% (گوسفند 20%) و چربی آن کمتر از گوشت گوسفند است لذا پرواربندی گوساله اهمیت خاصی در تامین پروتئین مورد نیاز جامعه دارد.
میتوان گفت در گاوداری گوشتی بیش از 60% هزینه های جاری مربوط به خوراک و 25% از آن بابت خرید گوساله لاغر مصرف می‌باشد. مسئله تأمین گوشت کشور و نیاز روزافزون جامعه به این مادۀ پروتئینی و لزوم افزایش تولید آن متناسب با احتیاج روزافزون جامعه، اهمیت پرواربندی را بر ما روشن می‌سازد. همچنین، محدودیت سطح مراتع و عدم تناسب آن با جمعیت دام موجود در کشور، خود به خود دامدار را ملزم می‌سازد تا به جای افزایش تعداد دام خود، به دنبال فروش مازاد آن باشد.
از این رو با توجه به آهنگ رشد جمعیت، باید به نگهداری و پرورش دام به صورت پرواربندی، اهمیت بیشتری بدهیم. در پرواربندی علاوه بر افزایش کمی گوشت می‌بایستی به کیفیت گوشت تولیدی نیز توجه شود که توصیه می‌شود از دامهای جوان با رعایت اصول اصلاح نژاد و اصول تغذیه، جهت پرواربندی استفاده شود. در این طرح احداث گاوداری 1000راسی گوساله اصیل نژاد هولشتاین با سیمنتال، کشت علوفۀ یونجه و نهایتاً تولید کود ورمی کمپوست مد نظر می‌باشد. برای تهیه و تنظیم طرح‌های توجیهی کشاورزی و دامپروری با 09354300400(مهندس‌تـألّـهی) تماس بگیرید.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.