طرح توجیهی

دانلود نمونه طرح های توجیهی آمادۀ بانکی،صنعتی،گردشگری،خدماتی،کامفار

طرح توجیهی

دانلود نمونه طرح های توجیهی آمادۀ بانکی،صنعتی،گردشگری،خدماتی،کامفار

طرح توجیهی

تلفن تماس جهت سفارش خرید و تهیۀ طرح‌های توجیهی تضمینی بانکی و صنعتی:
مهندس تـألّـهی 09354300400
نوشتن طرح توجیهی، دانلود نمونه طرحهای توجیهی آماده، انجام مطالعات بازار، تدوین امکانسنجی، ارائه گزارش توجیهی فنی اقتصادی و مالی، طرح توجیهی برای گرفتن وام و تسهیلات بانکی، طرح توجیهی با فرمت بانک ها و سازمان ها و...

طبقه بندی موضوعی
بایگانی

گزارش ارزیابی فنی و اقتصادی طراحی و راه اندازی مجتمع صنفی کارگاهی

نمونه طرح توجیهی کامل ساماندهی صنوف و مشاغل مزاحم و پر سر و صدا آمادۀ دریافت می‌باشد. یکی از مشکلات موجود در شهرهای کوچک و بزرگ کشور، استقرار نامناسب و ناسازگار فعالیت های صنعتی و خدماتی در کنار سایر کاربری‌هاست به نحوی که فعالیت این واحدها موجب ایجاد مزاحمت و آلودگی برای شهروندان و در نتیجه کاهش کیفیت مطلوب محیط شهر می‌شود. در حال حاضر بسیاری از واحدهای صنفی، کارگاهی، صنایع کوچک و صنایع تبدیلی برای توسعه شهری و گسترش مناطق در داخل بافت های مسکونی قرار گرفته‌اند و این تداخل، زمینه‌ساز بروز برخی مشکلات برای شهروندان، ایجاد آلودگی‌های بصری و صوتی و در کنار آن نازیبایی‌های شهری شده است.
پس از رسیدن به حد معینی از رشد و توسعه شهری، فعالیت‌های شهری نیز متنوع شده‌ا‌ند. به نحوی که در کلانشهرها، همزمان انواع متنوعی از مشاغل در کنار یکدیگر شکل گرفته‌اند، بدون این که هیچ یک از آن‌ها بر دیگری مسلط باشند، در طیف وسیع و گسترده‌ای از انواع مراکز و واحدهای صنعتی، کارگاهی، خدماتی و تأسیسات شهری استقرار یافته‌اند. در این میان می‌توان اظهار داشت که توسعۀ شهری و توسعه صنعتی لازم و ملزوم یکدیگر بوده، به طوری که این ملازمت، از یک سو امکان اشتغال و رشد اقتصادی برای شهروندان فراهم کرده و از سوی دیگر، همه ابعاد زندگی آن‌ها را دچار تغییرات دامنه‌دار و عمیقی نموده است. برخی از این صنایع چنان فضای پیرامون خود را بلعیده‌اند که هیچ فضای بازی باقی نگذاشتند، بنابراین حضور صنایع و کارگاه های مزاحم در بافت شهری و فعالیت آن‌ها در این بافت می‌تواند بر میزان آلودگی‌های زیست‌محیطی شهرها بیفزاید و خطرات ناشی از این آلاینده ها را بیشتر کند. در این راستا از جمله معضلات زیست محیطی می‌توان به ایجاد سر و صدا، تجمع زائدات و ضایعات، سد معبر، گره ترافیکی، پخش ذرات، بوی نامطبوع، ایجاد لرزش، دود و آلودگی هوا، خاک و... اشاره کرد که بر سلامت جسمی و روحی شهروندان و نیز سیمای شهرها اثرات سوء و نامطلوب دارند.
در این میان نظریه پردازان علوم برنامه‌ریزی و اقتصاد شهری تأکید ویژه‌ای بر حرکت هدفمند، در راستای استقرار و توسعه صنایع در شهرها را دارند. همان گونه که ذکر شد پراکندگی ناموزون کارگاه های مزاحم در بافت شهر و مکان‌گزینی نامناسب آن‌ها مشکلات زیادی را در زمینه عملکرد آن ها در سطح کلانشهرها به وجود آورده است که در آینده با توجه به توسعه سریع شهرنشینی، اثرات این پراکندگی نامناسب هرچه بیشتر نمایان خواهد شد. این مساله به عنوان یکی از معضلات جدی است که امروزه فرا روی توسعه شهری تلقی می‌گردد. لذا ساماندهی فضایی و جایگزینی مطلوب صنایع و کارگاه های مزاحم به گونه‌ای که بتواند در مجموعه تکاپوی حیات شهر نقش واقعی ایفا کند؛ از ضرورتی ترین برنامه های توسعه کالبدی شهرها می‌باشد. طرح پیش‌رو، به بررسی ابعاد فنی و اقتصادی راه‌اندازی این مجتمع صنوف آلاینده و مزاحم می‌پردازد. بدیهیست با راه‌اندازی مجتمع صنفی کارگاهی مذکور، جهت ایجاد محیطی دور از مزاحمت برای شهروندان، بخش بزرگی از صنوف مزاحم به این مکان انتقال داده می‌شوند. شما می‌توانید برای تهیه و تنظیم این طرح توجیهی با مشخصات خود با 09354300400(مهندس‌تـألّـهی) تماس بگیرید.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.