طرح توجیهی

دانلود نمونه طرح های توجیهی آمادۀ بانکی،صنعتی،گردشگری،خدماتی،کامفار

طرح توجیهی

دانلود نمونه طرح های توجیهی آمادۀ بانکی،صنعتی،گردشگری،خدماتی،کامفار

طرح توجیهی

تلفن تماس جهت سفارش خرید و تهیۀ طرح‌های توجیهی تضمینی بانکی و صنعتی:
دفتر تهران(ساعت ۹ تا ١٦) ۰۲۱۲۶۷۱۳۹۴۷
مهندس تـألّـهی ۰۹۳۵۴۳۰۰۴۰۰
نوشتن طرح توجیهی، دانلود نمونه طرحهای توجیهی آماده، انجام مطالعات بازار، تدوین امکانسنجی، ارائه گزارش توجیهی فنی اقتصادی و مالی، طرح توجیهی برای گرفتن وام و تسهیلات بانکی، طرح توجیهی با فرمت بانک ها و سازمان ها و...

طبقه بندی موضوعی
بایگانی

ضمانت دریافت تسهیلات بانکی برای واحدهای کوچک تا 3 میلیارد تومان

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک اعلام کرد: صنوف تولیدی می توانند از خدمات این صندوق تا مبلغ 3میلیارد تومان به عنوان وثیقه تسهیلات بانکی استفاده کنند.
مهندس محمدحسین مقیسه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران افزود: صاحبان کارگاه های تولیدی صنعتی و صنفی که دارای نیروی کار کمتر از ۵۰ نفر باشند، می توانند از مزایای این صندوق برای ضمانت تسهیلات بانکی بهره مند شوند.
وی با بیان اینکه هدف صندوق مذکور، رونق و بهبود فضای کسب و کار تولید است، تصریح کرد: واحدهای تولیدی کوچک که دارای مجوزهای قانونی لازم از جمله جواز کسب از اتاق اصناف در سراسر کشور باشند، مشمول دریافت خدمات از صندوق سرمایه گذاری صنایع کوچک هستند.
مقیسه در خصوص خدمات صندوق مذکور گفت: یکی از خدمات صندوق، صدور ضمانت نامه های اعتباری است که برای کمک به تامین مالی واحدهای تولیدی مورد استفاده قرار می گیرد که شامل ایجاد واحد تولیدی، طرح های توسعه و سرمایه در گردش است.
وی افزود: واحدها و اصناف تولیدی برای بهره مندی از خدمات صندوق، باید طرح های توجیهی خود را به نظام بانکی ارائه و بعد از ارزیابی نهایی و مصوب شدن اعطای تسهیلات و تعیین نوع وثیقه، از ضمانت نامه صندوق سرمایه گذاری صنایع کوچک استفاده کنند.
مقیسه ادامه داد: این صندوق از سال ۹۵ و ابتدای سال ۹۶ با تمام بانک های عامل ( به جز بانک صادرات) یادداشت تفاهم همکاری امضا کرده و مشتریان این بانک ها می توانند از خدمات صندوق استفاده کنند. امضای یادداشت تفاهم همکاری با بانک صادرات نیز در دست بررسی است و مراحل نهایی را طی می کند.
وی اظهار کرد: یکی دیگر از خدمات صندوق، صدور ضمانت نامه اعتبار خرید کالا است که واحدهای تولیدی و صنعتی کوچک و صنوف تولیدی می توانند مواد اولیه مورد نیاز واحد خود را از شرکت های معتبر داخلی تامین و از تسهیلات صندوق استفاده کنند. در این برنامه، بانک حذف و تفاهم انجام شده با ذینفعان خواهد بود.
مقیسه گفت: صدور ضمانت نامه های پیمانکاری یا اجرای قراردادها نیز از دیگر خدمات صندوق است که در این برنامه بین کارفرما و پیمانکار قرارداد منعقد می شود اما صاحب واحد تولیدی با نظام بانکی مشکل دارد، که صندوق نسبت به صدور ضمانت نامه برای این قبیل واحدها اقدام می کند.
وی افزود: این صندوق در حال حاضر برای مناطق برخوردار کشور ۷۰ درصد و برای مناطق کمتر برخوردار تا ۸۵ درصد اصل و سود تسهیلات را تضمین می کند و بقیه آن بر عهده صاحبان واحدها یا اصناف تولیدی است که البته این صندوق برنامه دارد با اصلاح اساسنامه در آینده نزدیک تا ۱۰۰ درصد را پوشش دهد.

*راه اندازی سامانه الکترونیکی و نیاز نداشتن به مراجعه حضوری:
مقیسه با بیان اینکه واحدهای تولیدی در سراسر کشور می توانند از انواع خدمات صندوق بهره مند شوند، گفت: از اردیبهشت ماه امسال سامانه الکترونیکی صدور ضمانت نامه صندوق فعال شده و صنوف تولیدی می توانند با ورود به سامانه و تکمیل فرم ها و همچنین ارسال مدارک مورد نیاز به صورت اسکن شده اقدام کنند و نیازی به مراجعه حضوری نخواهد بود.
وی افزود: هر شخص حقیقی یا حقوقی می تواند حداکثر تا ۳ میلیارد تومان برای یک یا چند واحدهای تولیدی نسبت به استفاده از خدمات صندوق اقدام کند.
مقیسه درباره نرخ استفاده از خدمات صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک اظهار کرد: برای ضمانت نامه های اعتباری در سال اول به طورمیانگین حدود ۱.۵ درصد و برای سال های بعد ۲۵صدم درصد کارمزد دریافت خواهد شد و برای ضمانت نامه های پیمانکاری معادل ۵۰ درصد نرخ کارمزد در نظام بانکی است.
وی میزان سرمایه صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک را حدود ۱۱۵ میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: مطابق استاندارد صندوق های ضمانت تا ۷ برابر رقم سرمایه می توانند ضمانت نامه صادر کرد که این صندوق تاکنون حدود ۴ برابر سرمایه خود ضمانت نامه صادر کرده و می تواند خدمات بیشتری ارائه دهد.
مقیسه اظهار امیدواری کرد با افزایش سرمایه صندوق در برنامه ششم بتوان خدمات بیشتر و مطلوب تری را به واحدهای تولیدی به منظور افزایش تولید و اشتغال که مدنظر مسئولان عالی نظام است، ارائه داد.
وی از رشد صدور ضمانت نامه های صادره توسط صندوق در سه ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: این صندوق در بهار امسال ۵۸ فقره ضمانت نامه به مبلغ ۳۹۵ میلیارد ریال صادر کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۲۱ و ۱۱۹ درصد افزایش داشت. بیشترین صدور ضمانت نامه در سه ماه منتهی به پایان خرداد سال جاری با ۲۴ فقره مربوط به "سرمایه در گردش" بود.

متقاضیان می‌توانند برای اطلاعات بیشتر به آدرس www.sif-gov.ir مراجعه کنند.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی