طرح توجیهی

دانلود نمونه طرح های توجیهی آمادۀ بانکی،صنعتی،گردشگری،خدماتی،کامفار

طرح توجیهی

دانلود نمونه طرح های توجیهی آمادۀ بانکی،صنعتی،گردشگری،خدماتی،کامفار

طرح توجیهی

تلفن تماس جهت سفارش خرید و تهیۀ طرح‌های توجیهی تضمینی بانکی و صنعتی:
دفتر تهران(ساعت ۹ تا ١٦) ۰۲۱۲۶۷۱۳۹۴۷
مهندس تـألّـهی ۰۹۳۵۴۳۰۰۴۰۰
نوشتن طرح توجیهی، دانلود نمونه طرحهای توجیهی آماده، انجام مطالعات بازار، تدوین امکانسنجی، ارائه گزارش توجیهی فنی اقتصادی و مالی، طرح توجیهی برای گرفتن وام و تسهیلات بانکی، طرح توجیهی با فرمت بانک ها و سازمان ها و...

طبقه بندی موضوعی
بایگانی

طرح توجیهی استفاده از تسهیلات رستوران و تالار دریایینمونه طرح توجیهی فنی و اقتصادی برای صدور مجوز ساخت رستوران دریایی و احداث جایگاه سوخت بندر صیادی آمادۀ دریافت می‌باشد. رستوران موفق باید دارای شرایط زیر باشد:
1- رستوران باید از نظر موقعیت مکانی مانند جای پارک، چشم انداز و ورودی در جای مناسبی باشد.
2- سردر ورودی باید به گونه ای باشد که کاملاً مشخص و مجزا به نظر آید و جلب توجه کند.
3- سبک طراحی تابلو مرتبط با نوع رستوران باشد.
4- ظاهر رستوران و سبک معماری نیز به گونه ای باشد که جلب توجه کند و مشتری را جذب نماید.
5- پس از سردر و ظاهر ساختمان و سپس دکور، طراحی میز و صندلی، نورپردازی، رنگ و غیره که نشان دهنده لوکس بودن رستوران یا ارزان قیمت بودن خواهد بود برای تصمیم به رفتن یا نرفتن به رستوران کمک می کند.
6- کارمندان سالن و دربان و کلیه افراد داخل سالن در یک رستوران خوب باید دوره های آموزشی مرتبط با اینکار را دیده و حتی المقدور مسلط به زبان انگلیسی باشند و از لحاظ ظاهری بسیار آراسته باشند.
7- آشپزخانه در واقع قلب رستوران شماست، بطور مثال اگر تیم آشپزخانه شما از مهارت و تجربه کافی برخوردار باشند و احساس مسئولیت و دلسوزی کنند ضمن اینکه به شما سود بیشتری می رسانند در بیشتر کردن مشتری رستوران شما نیز تاثیر زیادی دارند.
8- برای داشتن یک آشپزخانه خوب به جز یک تیم آشپزی حرفه ای، چیدمان اصولی و استاندارد، تجهیزات به روز و تأسیسات درست مهندسی نیز کمک می کند تا در مسیر کار مشکلی ایجاد نشود.
9- منوی غذایی باید به گونه ای باشد که کلیه غذاها از نظر رسپی و فرمول و کیفیت و کمیت استاندارد بوده و با سبک رستوران و کار شما سازگاری داشته باشد.
10- غذاها باید به نحوی باشد که در آن بهداشت و سلیقه و مهارت به خرج داده شود و با توجه به رقابت بسیار زیاد امروزه دیزاین و نوع غذا طی یک دوره معین و با توجه به سلیقه مشتری به روز شود.
11- مدیر و سرآشپز دو ستون رستوران شما هستند، این افراد باید کاملا دوره دیده، باتجربه و باهوش باشند. تجربه نشان داده که حضور یک شخص به حدی تاثیر گذار و کلیدی بوده که با رفتن آن شخص از آنجا آن رستوران دچار مشکل و افت کیفیت غذا و سرویس شده است.

شما می‌توانید برای سفارش خرید طرح‌های توجیهی آماده شده در این زمینه، و یا استعلام قیمت جهت نوشتن سایر طرح‌های توجیهی مشابه و مرتبط با این گروه، با 09354300400(مهندس تـألّـهی) تماس بگیرید.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی