طرح توجیهی

دانلود نمونه طرح های توجیهی آمادۀ بانکی،صنعتی،گردشگری،خدماتی،کامفار

طرح توجیهی

دانلود نمونه طرح های توجیهی آمادۀ بانکی،صنعتی،گردشگری،خدماتی،کامفار

طرح توجیهی

تلفن تماس جهت سفارش خرید و تهیۀ طرح‌های توجیهی تضمینی بانکی و صنعتی:
دفتر تهران(ساعت ۹ تا ١٦) ۰۲۱۲۶۷۱۳۹۴۷
مهندس تـألّـهی ۰۹۳۵۴۳۰۰۴۰۰
نوشتن طرح توجیهی، دانلود نمونه طرحهای توجیهی آماده، انجام مطالعات بازار، تدوین امکانسنجی، ارائه گزارش توجیهی فنی اقتصادی و مالی، طرح توجیهی برای گرفتن وام و تسهیلات بانکی، طرح توجیهی با فرمت بانک ها و سازمان ها و...

طبقه بندی موضوعی
بایگانی

طرح توجیهی تولید شمش و بیلت آهن اسفنجی به روش احیای مستقیم سنگ آهن(میدرکس)

ظرفیت نهایی این واحد تولیدی عبارت است از 800هزارتن سالیانه تولید انواع شمش فولاد با ابعاد 100*100 میلیمتر و 150 در 150میلیمتر. مانند سایر کشورها، تولید فولاد یک وضعیت خاص در ایران کسب کرده است. فولاد یک کالای استراتژیک است که به عنوان بخشی از سیاست های کلان هر کشور محسوب می شود. بر اساس گزارش های تحلیلی در مورد وضعیت فولاد در 50 سال آینده، صنعت نفت و فولاد دو صنعتی خواهد بود که نه تنها محصولات تولیدی، بلکه توسعه کشورهای مهم در آینده، وابستگی شدیدی به این دو محصول دارند. فرآیند میدرکس براساس پشتیبانی های فنی اعمال شده از سوی شرکت های مهندسی معتبر و دارای دانش فنی مورد نیاز و همچنین براساس انجام تحقیقات علمی و عملی فراوان در مراکز پیشرفته صنعتی و نیمه صنعتی در راستای انجام اصلاحات و بهینه سازی فرآیند تولید دچار تغییرات فراوانی از دیدگاه افزایش راندمان تولید، کاهش حجم تعمیرات و زمانهای توقف، کاهش هزینه های تولید و کاهش هزینه های سرمایه گذاری گردیده و از این بابت به عنوان پرطرفدارترین روش تولید آهن اسفنجی به روش احیاء مستقیم در سراسر دنیا به شمار می‎رود.
به طور کلی اصول اساسی فرآیند میدرکس نیز منطبق بر چهارچوب اصلی سایر روشهای احیاء مستقیم یعنی عبور گاز احیایی از روی بستر سنگ آهن به صورت گندله و احیای سنگ آهن به آهن اسفنجی توسط حذف اکسیژن موجود در سنگ آهن می‎باشد. در این روش مکانیزم تولید گاز احیایی بر پایه استفاده از دی اکسید کربن تولید شده در درون کوره احیا و مقدار کمی بخار آب (جهت اکسایش جزئی گاز طبیعی و تبدیل آن به گاز احیایی در درون گازشکن) استوار گردیده است و براساس نوع فرآیند بکار گرفته شده در این روش، برای هر مدول تولیدی آهن اسفنجی، یک گازشکن(ریفرمر) مجزا در نظر گرفته می شود.
بخش های اصلی یک واحد احیاء مستقیم سنگ آهن عبارتند از:
• سیستم کوره احیایی (Reduction Furnace)
• سیستم گازشکن (Reformer)
• سیستم انتقال گندله ومحصول (Material Handling system)
• سیستم تهیه وتوزیع گاز خنثی (Inert Gas system)
• سیستم سولفور زدایی از گاز طبیعی(انتخابی در صورت نیاز)
• سیستمهای آب خنک کننده (Water system) برای آب مورد نیاز پروسس و آب مورد نیاز ماشین آلات و مبدلهای حرارتی.

برای تهیۀ طرحهای توجیهی مرتبط با صنایع فولاد و آهن میتوانید با 09354300400(مهندس تـألّـهی) تماس بگیرید.

۹۵/۱۲/۲۲
مهندس تـألّـهی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی