طرح توجیهی

دانلود نمونه طرح های توجیهی آمادۀ بانکی،صنعتی،گردشگری،خدماتی،کامفار

طرح توجیهی

دانلود نمونه طرح های توجیهی آمادۀ بانکی،صنعتی،گردشگری،خدماتی،کامفار

طرح توجیهی

تلفن تماس جهت سفارش خرید و تهیۀ طرح‌های توجیهی تضمینی بانکی و صنعتی:
دفتر تهران(ساعت ۹ تا ١٦) ۰۲۱۲۶۷۱۳۹۴۷
مهندس تـألّـهی ۰۹۳۵۴۳۰۰۴۰۰
نوشتن طرح توجیهی، دانلود نمونه طرحهای توجیهی آماده، انجام مطالعات بازار، تدوین امکانسنجی، ارائه گزارش توجیهی فنی اقتصادی و مالی، طرح توجیهی برای گرفتن وام و تسهیلات بانکی، طرح توجیهی با فرمت بانک ها و سازمان ها و...

طبقه بندی موضوعی
بایگانی

دانلود طرح توجیهی کارت زرد چسب دار جهت جلب حشرات و پشه ها

طرح توجیهی توجیه پذیری اقتصادی و مطالعات فنی تولید صنعتی کارتهای زرد جاذب حشرات آمادۀ دریافت می‌باشد. در طی سالهای اخیر به دلیل روشن شدن اهمیت کاهش مصرف سموم، منجر به افزایش فشار در جهت به حداقل رساندن کاربرد آفت کشها گردیده است.در این راستا یک سیستم هشداردهنده فرمونی می‌تواند راه حل مناسبی در جهت استفاده حداقل از سموم به شمار آید.
کارت‌ها و نوار‌های رنگی
یکی از عوامل مکانیکی موثر در کاهش جمعیت آفات در چهار چوب مبارزه تلفیقی، استفاده از تله‌ها ی رنگی چسبنده می‌باشد. به طور کلی حشرات به رنگهایی که طول موج آن‌ها بین 650- 300 نانومتر می‌باشد عکس العمل نشان می‌دهند.استفاده از تله‌های چسبنده یکی از ایمن ترین کم هزینه ترین روشهای مبارزه با آفات می‌باشد.از کارت‌ها و نوار‌های زرد و آبی به تعداد محدود می‌توان برای ردیابی و به تعداد زیاد تر برای شکار انبوه آفات به خصوص در محیط‌های بسته مانند گلخانه هااستفاده کرد.
1- کارت‌های زرد چسبدار(Yellow sticky traps)
کارت‌های زرد در ابعاد مختلف وجود دارد و نزدیک به تاج گیاه یا محلی که بیشترین جمعیت فعال آفت حضور دارد نصب و استفاده می‌شود. از کارت‌های زرد چسبنده برای کنترل آفاتی نظیر سفید بالک ها، مگس‌های مینوز، شته‌های بالدار، مگس قارچ، زنجرک‌ها و پسیل‌ها استفاده کرد.زمانی که از کارت زرد جهت کنترل مگس‌های مینوز استفاده می‌شود بهتر است که به صورت افقی نصب شود. جهت ردیابی تعداد کارت مورد استفاده 1 عدد در هر 200مترمربع و جهت شکار انبوه آفات تعداد کارت زرد نصب شده 1 عدد در هر 10 مترمربع تا حداکثر 1عدد در هر 2مترمربع می‌باشد. در گلخانه‌ها همزمان با رشد گیاه کارت‌ها بالا کشیده می‌شوند.
2- کارت‌ها ی زرد همراه با ماده جلب کننده مخصوص شکار مگس گیلاس(cherry fruit fly trap): این تله در حقیقت کارت‌های زرد عمودی چسبدار می‌باشد که با کاربرد نمک آمونیوم به عنوان ماده جلب کننده جهت شکار مگس‌های گیلاس مورد استفاده قرار می‌گیرند.زمان نصب تله قبل از ظهور حشرات کامل در طبیعت می‌باشدکه بسته به شرایط منطقه ای و اقلیمی متفاوت بوده و غالبا مقارن ماه‌های اردیبهشت و خرداد می‌باشد.تله‌ها در ارتفاع 2-5/1متری از سطح باغ درون تاج درخت و به سمت حاشیه‌ها و با فاصله 50 متر از یکدیگر نصب می‌شوند. تعداد تله مورد استفاده جهت ردیابی آفت مذکور 1 تله در هر هکتار و در هر ایستگاه کمتر از 2 تله نباید باشد.
3- کارت‌های آبی چسبدار(Blue sticky traps)
از کارت‌های آبی جهت کنترل تریپس‌ها استفاده می‌شود. محل نصب کارت آبی نزدیک به تاج گیاه می‌باشد که همراه با رشد گیاه بالا کشیده می‌شود. جهت رد یابی آفت 1 عدد کارت در هر 200متربع توصیه شده است. و جهت شکار انبوه در مناطق آلوده با تراکم پایین جمعیت آفت 1 عدد کارت در 20مترمربع و در مناطق خیلی آلوده 1 عدد کارت در هر 2متر مربع توصیه شده است.
4- نوارهای زرد و آبی
کار ت‌های زرد و آبی به صورت رول یا نوار‌های 100متری جهت استفاده راحت تر بین ردیف‌های کشت به خصوص در گلخانه‌ها قبل از کشت یا بلافاصله بعد از کشت در بالای ردیف‌ها و یا دور تنه و شاخه در ختان کشیده می‌شود. از نوار‌های زرد جهت کنترل زنجره خرما و پسیل پسته و سایر آفات توضیح داده شده در مباحث بالا استفاده می‌شود.
نهایتاً اینکه محصول اصلی این پروژه تولید کارتهای زرد مورد استفاده در شکار حشرات می‌باشد.
موارد کاربرد: شکار حشرات زیان آور مانند مگس سفید، مگس مینوز، شته های بالدار، تریپس، زنجرک و... در گلخانه‌ها و مزارع

شما می‌توانید برای سفارش خرید و یا استعلام قیمت تهیه و تنظیم طرح توجیهی تولید کارتها چسبدار و برچسبهای جذب کنندۀ پشه ها و حشره ها با 09354300400(مهندس تـألّـهی) تماس بگیرید.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی