طرح توجیهی

دانلود نمونه طرح های توجیهی آمادۀ بانکی،صنعتی،گردشگری،خدماتی،کامفار

طرح توجیهی

دانلود نمونه طرح های توجیهی آمادۀ بانکی،صنعتی،گردشگری،خدماتی،کامفار

طرح توجیهی

تلفن تماس جهت سفارش خرید و تهیۀ طرح‌های توجیهی تضمینی بانکی و صنعتی:
دفتر تهران(ساعت ۹ تا ١٦) ۰۲۱۲۶۷۱۳۹۴۷
مهندس تـألّـهی ۰۹۳۵۴۳۰۰۴۰۰
نوشتن طرح توجیهی، دانلود نمونه طرحهای توجیهی آماده، انجام مطالعات بازار، تدوین امکانسنجی، ارائه گزارش توجیهی فنی اقتصادی و مالی، طرح توجیهی برای گرفتن وام و تسهیلات بانکی، طرح توجیهی با فرمت بانک ها و سازمان ها و...

طبقه بندی موضوعی
بایگانی

طرح توجیهی گلخانه تولید نهال درختان میوه گرمسیری و مرکبات

این پروژه طرح توجیهی احداث گلخانه تولید نهال درختان گرمسیری و مرکبات می‌باشد که در یک فضای گلخانه‌ای پرورش داده می‌شود. انواع گلخانه‌ها از نظر نوع سازه عبارتند از:
‏1- گلخانه‌های چوبی
اسکلت اصلی این گلخانه‌ها از چوب با پوشش پلاستیک می‌باشد. ارتفاع در این سازه‌ها 2 تا 3 متر و سیستم گرمایی ‏و تهویه مناسبی ندارد و بدلیل ارتفاع پایین مناسب کشت محصولاتی نظیر خیار و گوجه فرنگی نمی‌باشد. مزیت این ‏گلخانه‌ها قیمت ارزان احداث هر واحد آن می‌باشد ولی بدلیل نامناسب بودن محیط داخلی برای رشد گیاه معمولاً میزان ‏تولید در واحد سطح در مقایسه با گلخانه‌های مدرن بسیار کمتر است.
2- گلخانه‌های فلزی یا مدرن
اسکلت این گلخانه‌ها از فلز است که معمولاً با پلاستیک‌های ضد اشعه ماوراء بنفش(‏uv‏) پوشش و دارای سیستم ‏گرمایشی و تهویه مناسب می‌باشد. ارتفاع این نوع گلخانه‌ها بیش از 5/4 متر است و بدلیل شرایط مناسب رشد گیاه در ‏اینگونه سازه, عملکرد در واحد سطح نسبت به گلخانه‌های چوبی افزایش دارد. اتصال قطعات در گلخانه‌های فلزی بوسیله پیچ ومهره(پرتابل) و یا استفاده از جوش می‌باشد. هزینه واحد گلخانه‌های ‏پرتابل نسبت به سیستم جوشی 20-15% بیشتر است ولی نصب آن آسانتر و تغییرات در سازه راحت تر است.‏
انواع گلخانه‌ها از لحاظ پوشش:
پلاستیکی
پوششهای پلاستیکی می‌تواند از جنس پلی استر، پلیوینل کلراید(‏P.V.C‏) پلی وینل فلوراید(‏P.V.F‏) باشد. از مزایای ‏این پوششها عدم نیاز به اسکلتهای سنگین و کاهش هزینه گرم کردن تا حدود 40% نسبت به گلخانه‌های شیشه ای یک ‏لایه است.
اغلب پوششهای پلاستیکی از نوع پلی اتیلن بوده که معمولاً به ماده مقاوم کننده در مقابل ‏UV‏(اشعه ماورای بنفش) ‏آمیخته شده اند که در این صورت طول عمر آنها تا حدود 3 سال قابل افزایش است. امروزه در کشورهای پیشرفته پلی ‏اتیلن و سایر پوششهای پلاستیک را به مواد نگهدارنده نور مادون قرمز (‏IR‏) آمیخته می‌کنند که تلفات دمای گلخانه را در ‏شب 15 تا 25 درصد کاهش می‌دهند. PVF‏ نیز یک نوع پوشش پلاستیکی جدید است که تا ده سال دوام داشته و واکنش آن نسبت به نور و قیمت آن تقریباً ‏معادل شیشه است. پوششهای دوبل پلاستیکی نیز کاهش هزینه سوخت تا یک سوم نقش مؤثری دارند.
شیشه‌ای
گلخانه‌های شیشه ای از پر هزینه ترین نوع گلخانه‌های صنعتی محسوب می‌شوند. نیاز به اسکلت محکم و نیز استفاده از ‏پوشش شیشه و همچنین مصرف سوخت بالا در این گلخانه‌ها باعث افزایش قیمت این نوع گلخانه‌ها در مقایسه با ‏پلاستیکی و پلی کربنات گردیده است. از مزیتهای این نوع گلخانه‌ها به قابلیت بالای عبور نور و حرارت آفتاب می‌توان ‏اشاره کرد که در مناطق سردسیر و کم نور دارای کارایی بالایی می‌باشند. همچنین گلخانه‌های شیشه‌ای نسبت به انواع ‏دیگر گلخانه‌ها دارای بیشترین طول عمر می‌باشد که البته به همان نسبت هزینه‌های نگهداری آن نیز نسبت به دیگر ‏انواع گلخانه‌ها بالاتر می‌باشد.
‏پلی کربنات
از جمله مزیتهای پوشش پلی کربنات به جای شیشه هزینه کمتر و نیز وزن سبک تر آن می‌باشد. همچنین مقاومت بالای ‏آن نسبت به پلاستیک باعث تقاضای روزافزون آن به عنوان پوشش در صنعت گلخانه گردیده است. پوشش پلی کربنات ‏اغلب جهت پوشش قسمت‌های جلو، عقب و نیم دایره‌های مربوطه و یا کناره‌ها و سقف گلخانه در نظر گرفته می‌شود. ورقهای پلی کربنات جایگزین مناسبی برای شیشه بوده و باعث صرفه جویی در انرژی می‌‏شوند. بطوریکه در تابستان از ورود گرما به داخل جلوگیری کرده و در زمستان مانع خروج و هدر رفتن گرمای ‏داخل می‌شوند.‏
با توجه به ویژگی‌های این طرح به نظر می‌رسد گلخانه‌های با اسکلت فلزی و پوشش پلاستیکی مناسب ترین نوع سازه باشد چرا که هم از استحکام کافی برخوردار است و هم اینکه با قیمت مناسبی قابل اجرا می‌باشد.

برای سفارش خرید طرح توجیهی فوق به صورت آماده با 09354300400(مهندس تـألّـهی) تماس بگیرید.

۹۵/۰۴/۱۰
مهندس تـألّـهی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی