طرح توجیهی

دانلود نمونه طرح های توجیهی آمادۀ بانکی،صنعتی،گردشگری،خدماتی،کامفار

طرح توجیهی

دانلود نمونه طرح های توجیهی آمادۀ بانکی،صنعتی،گردشگری،خدماتی،کامفار

طرح توجیهی

تلفن تماس جهت سفارش خرید و تهیۀ طرح‌های توجیهی تضمینی بانکی و صنعتی:
دفتر تهران(ساعت ۹ تا ١٦) ۰۲۱۲۶۷۱۳۹۴۷
مهندس تـألّـهی ۰۹۳۵۴۳۰۰۴۰۰
نوشتن طرح توجیهی، دانلود نمونه طرحهای توجیهی آماده، انجام مطالعات بازار، تدوین امکانسنجی، ارائه گزارش توجیهی فنی اقتصادی و مالی، طرح توجیهی برای گرفتن وام و تسهیلات بانکی، طرح توجیهی با فرمت بانک ها و سازمان ها و...

طبقه بندی موضوعی
بایگانی

نمونه طرح توجیهی مینی ریفاینری(بنزین و گازوئیل از نفت کوره مازوت)

نمونه طرح توجیهی احداث پالایشگاه کوچک آمادۀ دریافت می‌باشد. پالایشگاه‌های کوچک با هدف تبدیل نفت خام یا میعانات گازی به فرآورده‌های قابل استفاده توسط مصرف کنندگان عموماً با ظرفیت کمتر از 20000 بشکه در روز به روش تقطیر اتمسفری ایجاد می‌گردند. در گذشته با توجه به تمرکز مصرف فرآورده‌ها در نقاط خاصی از کشور و همچنین پایین بودن راندمان تولید در فناوری‌های موجود، بیشتر پالایشگاه‌ها با ظرفیت بالا توجیه داشته است حال با توجه به سرمایه گذاری بالای روند احداث پالایشگاه‌های بزرگ در کشور و جلوگیری از صادرات مواد خام و بالا بردن ارزش افزوده نفت خام و مشاهده تغییراتی از قبیل رشد جمعیت شهرها و در نتیجه پراکندگی مراکز مصرف، وجود خطوط لوله نفت خام در گستره بزرگتری از کشور، امکان واردات نفت خام از مبادی مختلف در جهان و همچنین دستیابی به فناوری‌های جدیدتر توجیه مناسبی برای احداث پالایشگاه‌های کوچک و پراکنده در سطح کشور ایران و خاورمیانه می‌باشد با ذکر دلایل فوق می‌توان به برداشت مناسبی از تعریف واحدهای پالایشگاهی با ظرفیت پایین دست یافت. یک مینی ریفاینری(Mini Refinery) عموماً برای پالایش حدود 20000-1000بشکه در روز نفت خام و میعانات گازی استفاده می‌شوند. این پالایشگاهها برای پالایش و جداسازی مواد خام از قبیل نفت خام، میعانات گازی، انواع حلالها و مخلوط آنها برای تهیه مواد با ارزش افزوده بالاتر مانند نفتا، گازوئیل، کروسین و... طراحی می‌گردند.
مزایا:
مزیتهای ساخت این پالایشگاهها عبارتند از:
- انعطاف پذیری خوراک ورودی با توجه به مشکلات مربوط به تهیه مواد اولیه و تنوع آنها
- میزان سرمایه گذاری کم با توجه به میزان سود آوری
- برگشت سرمایه سریع: کمتر از 2سال از شروع فعالیت؛ با اضافه نمودن واحد کراکینگ کمتر از 1سال کل سرمایه برگشت می‌پذیرد.
- ساخت و راه ندازی سریع
- عدم وابستگی به مکان فیزیکی خاص
مواد اولیه:
مواد اولیه این پالایشگاهها کاملاً انعطاف پذیر بوده و با توجه به چگونگی تأمین خوراک قابل تغییر است. در این واحدها محصولات با APIمتنوع(از 21به بالا) اعم از محصولات سنگین تا سبک مانند انواع نفت خام، میعانات گازی، انواع هیدروکربنهای سبک و سنگین، انواع ضایعات نفتی، انواع حلالهای پتروشیمی و یا ترکیبی از آنها استفاده می‌گردد. برای تهیه و تنظیم و یا خرید طرح‌های توجیهی پالایشگاهی می‌توانید با 09354300400(مهندس تـألّـهی) تماس بگیرید.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی